PEARL & DOHA

Pearl & Viva Bahriya Hakkında

PEARL & DOHA

ZENGİN MİRASA SAHİP GÖRÜLMEYE DEĞER BİR YER

Eni 100 km, boyu ise 160 km olan Katar, Basra Körfezi’nin batısında bulunur. Katar, dünyanın en önemli petrol ve gaz üreticilerinden biri olmasının yanı sıra büyüyen bir turizm, iş, alışveriş, lüks emlak, müze ve birinci sınıf oteller merkezidir.  Ülkedeki mimari manzara, dünyanın dört bir yanından ünlü mimarların ülkedeki simgesel yapıları tasarlaması ile katlanarak gelişti. Bugün Katar, farklı insanlara, kültürlere, yemeklere, eğlencelere ve mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple turistler ve sanat severler, kültürel mirası ve tarihî değeri için ülkeye akın etmektedir.

KATAR’IN BAŞ TACI… ARAP RIVIERA’SI

Stratejik olarak Doha kıyılarında konumlandırılan PEARL, rahatlamanın ve eğlencenin mükemmel birleşimini sunan birinci sınıf, karma kullanımlı bir yaşam tarzı destinasyonudur. Zengin alışveriş seçenekleri ve ünlü uluslararası markaları ile Pearl, özel ve modern yaşamın sunulduğu gerçek bir başyapıttır ve Doha’nın önde gelen simgelerinden ve Katara Kültür Köyü, Lagoona Alışveriş Merkezi, 5 yıldızlı oteller, parklar, plazalar ve çeşmeler gibi buluşma noktalarından sadece beş dakika uzaklıktadır. Pearl, bölgede yaşayanlara emniyet, güvenlik ve Doha Şehir Merkezi’nin karmaşasından uzak ideal bir yaşam ortamı sunar.

Tasarımı için ilhamı Akdeniz’den alan ve Porto Arabia’yı Viva Bahriya’ya bağlayan Pearl’ün Medina Centrale semti lüks alışveriş noktaları, geniş bir restoran seçeneği ve 3500 araçlık bir otopark sunan bir şehir meydanıdır. Açık plazaları, bahçeleri ve terasları ile adanın eşsiz cazibesini bir araya getiren bir yerleşim destinasyonudur. Kış boyunca hafta sonları sadece yayalara açık olan bu bölge düzenli olarak etkinliklerle hayat bulur. Sakinlerine, her biri Retaj Baywalk Residence’a yürüme mesafesinde olan çok çeşitli aktiviteler sağlar. Aileler yol kenarlarındaki kafelerden birinde oturup rahatlarken çocukların eğlenmeleri için birçok oyun alanı da mevcuttur.

GÖRÜLMEYE DEĞER YERLER

MATHAF: MODERN SANAT MÜZESİ

Bu müzede geniş ve kapsamlı bir çağdaş Arap sanatı koleksiyonu sergilenir. Birçok eserde geleneksel Arap tekniklerinden gelen tarzlar hâkimdir. Çalışmalar 1840’lardan günümüze uzanan, tüm Arap ülkelerinin bulunduğu bir yelpazeyi kapsar.

İSLAM TARİHİ MÜZESİ

İslam Sanatları Müzesi, Doha’daki en popüler turistik alanlardan biridir. Müzede, 7 ila 19. yüzyıl İslam kültürüne ait paha biçilemez başyapıtlar ve hazineler vardır. Galeriye ek olarak müzede bir de kütüphane, restoran, asma bahçesi ve çeşmelerin bulunduğu su bahçesi vardır. Bina, meşhur mimar I. M. Pei (Louvre Müzesi Piramidi ve Washington DC Ulusal Sanat Galerisi) tarafından tasarlanmıştır.

FANAR İSLAM MERKEZİ

İslam Kültürü Merkezi ve cami, Corniche’de bulunan simgesel sarmal binada yer alır. Camiye ilaveten bir alışveriş merkezi ve İslami tekniklerin ve geleneklerin sunulduğu daimi bir serginin yer aldığı bir kültür merkezi de vardır. Rehberli turlar randevu ile sunulur.

İMAM MUHAMMAD İBN ABDUL WAHHAB CAMİİ

18. yüzyılın tanınmış Müslüman alimlerinden birinin adını alan bu güzel sembol yapı 2011 Aralık ayında açılmıştır ve 10.000 kişilik kapasitesi ile Katar’daki en büyük cami olma özelliğine sahiptir. Cami gayrimüslimlere açık değildir.

KATARA KÜLTÜR KÖYÜ

Katara’da modern mekânlar vardır. Bunlar arasında tiyatrolar, kütüphaneler, sanat galerileri, bir amfiteatr, denize sıfır gezinti güvertesi ile rahat ve şık restoranlar ve kafeler yer alır. Buranın amacı, farklı kültürlerden sanatsal mirasları ve gelenekleri kabul etmek ve tanıtmaktır. Katara, Katar Filarmoni Orkestrası, Katar Güzel Sanatlar Topluluğu, Görsel Sanatlar Merkezi, Katar Fotoğraf Topluluğu, Çocukluk Kültür Merkezi, Tiyatro Topluluğu, Katar Müzik Akademisi ve ünlü Tribeca Film Festivali’ne ev sahipliği yapar.

AL-CORNICHE

Simgesel Corniche, İslam Sanatları Müzesi’nden şehir merkezindeki Dafna’ya kadar 7 kilometrelik bir alanı kaplar. Körfez boyunca yürümek Doha’da çok popülerdir ve birçok yerli ve yabancı rahatlamak için burada toplanır. Kıyı boyunca bulunan parklar ve yeşil alanlar, bir tarafta şehrin modern silüetinin, diğer tarafta ise Basra Körfezi’nin mavi sularının tadını çıkarmak için en iyi yerdir.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Doha, Doha Festival City, Villagio, City Center, Landmark gibi uluslararası markalar, restoranlar, kafeler, çocuk eğlence merkezleri ve sinemalar sunan çeşitli modern alışveriş merkezleri ile bölgedeki en iyi alışveriş yerlerinden biridir.

SOUQ WAQIF

Souq Waqif, Doha’nın en canlı sosyal merkezidir. Ayrıca kahve, hafif atıştırmalıklar ve çok sayıda Katar hediyelik eşyası için popüler bir yerdir. Labirente benzeyen sokaklarda baharattan kaşmire kadar her şeyi satan tüccarları görebilirsiniz. Katarlıların ve yabancıların açık havada bir arada oturduğu ve gelip geçenleri izlediği birçok restoranda gerçek Arap mutfağının tüm türlerini bulabilirsiniz. Bazı restoranlar gece geç saatlere kadar açıktır.

DOHA GOLF KULÜBÜ

Doha Golf Kulübü, 18 delikli Şampiyona Sahası, 9 delikli Akademi Sahası, büyük antrenman ve egzersiz sahası, 8 yapay gölü, zarif manzarası ve geleneksel Arap mimarisi ile tasarlanmış güzel lokali ile gurur duyar. PGA Avrupa Turu’nda Qatar Masters etkinliğine ev sahipliği yapar.

DOHA HAYVANAT BAHÇESİ

Doha Belediyesi Hayvanat Bahçesi, şehir merkezinden yaklaşık yarım saat uzaklıkta Doha’nın eteklerindedir. Hayvanat Bahçesi’nde dünyanın dört bir tarafından gelen geniş bir yaban hayat sunulur. Birçok gölgelikli izleme alanı ve çocuklar için oyun alanı mevcuttur. Al Khor Aile Parkı’ndaki mini hayvanat bahçesi çocuklar için önemli bir yerdir. Burada en sevdikleri hayvanlar ve kuşlarla etkileşimde bulunabilirler.

GÜNLÜK GEZİLER

Dola: Develer Üzerinde Çöl Safarisi, Kum Sörfü ve Kapalı Deniz Turları

Doha: 4 Saatlik Özel Çöl Safarisi
Açık Büfe Akşam Yemeği ile Tam Gün Çöl Safarisi, Kum Sörfü ve Deve Yolculuğu

Özel Kuzey Katar Turu
Grup Çöl Safarisi, Kum Sörfü, Deve yolculuğu, Kapalı Denizde Kısa Süreli Yüzme

Doha’daki günlük gezilerin tümünü TripADvisor’da görebilirsiniz.

Retaj Baywalk Residence, Katar’ın turistik merkezinde bulunur ve çeşitli yiyecek seçenekleri, müzeler ve parklar sunar.
  • Katar’daki Pearl’e 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde
  • Katara Kültürel Köyü’ne arabayla 10 dakikalık sürüş mesafesinde
  • Katar’daki Bayı Körfezi’ne arabayla 3 dakikalık sürüş mesafesinde
  • City Center Alışveriş Merkezi’ne arabayla 14 dakikalık sürüş mesafesinde
  • Doha’daki Corniche’e arabayla 15 dakikalık sürüş mesafesinde
  • Lusail City’e arabayla 15 dakikalık sürüş mesafesinde
  • Hamad Uluslararası Havaalanına arabayla 30 dakikalık sürüş mesafesinde

EN İYİ DESTİNASYONLARA ÖZEL ERİŞİM

Loading...